מורה לגיטרה בתל אביב

שמי אייל שדה, ואני מורה פרטי לגיטרה למתחילים, מתקדמים, מבוגרים וצעירים – לכל מי שרוצים ללמוד גיטרה בשיעורי גיטרה פרטיים. אני מוסיקאי, ועוסק בלימודי גיטרה בכל הסגנונות: רוק, בלוז, גיטרה ג'אז, קלאסי, ובכל סוגי הגיטרות: גיטרה קלאסית, גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית, גיטרה באס.

שיעורי הגיטרה כוללים: לימוד אקורדים לגיטרה ונגינת אקורדים לגיטרה, קריאת תווים וטאבים, לימודי תאוריה, ועוד.

שיעורי הגיטרה מתקיימים בתל אביב, ליד כיכר המדינה.
ניתן גם להיפגש לשיעור באינטרנט באמצעות זום או מצלמת סקייפ.
 
על אודות הגיטרה – קצת הסטוריה

לימוד גיטרה רמת גן, גבעתיים

עוד ביוון הקדומה חקרו הפילוסופים את השילוב של מתמטיקה-אקוסטיקה-מוסיקה באמצעות המונו–קורד: כלי נגינה עשוי עץ שעליו היה מתוח מיתר אחד (מונו – אחד; קורד – מיתר).
הגיטרה עברה גלגולים רבים עד שהגיעה לצורתה הנוכחית וכלי פריטה רבים ומגוונים היו אבני דרך בעיצובה במהלך השנים: לירה, נבל, ציטר, עוד, לאוטה..
הגיטרה של ימינו מאפשרת הרבה יותר מאי פעם וכיום היא היא כלי הנגינה הפופולארי ביותר. הגיטריסטים של היום אף זוכים למעמד של כוכבי על: שמות כמו ג'ימי הנדריקס, אריק קלפטון, דייויד גילמור, גארי מור, טומי עמנואל ובילי לגראן, ומהתחום הקלאסי שמות כמו סגובייה, למשל. 
בעוד שהגיטרה תפסה מאז ומתמיד מקום חשוב ביותר בתחום המוסיקה הפופולארית של ימנו, הרי שבתחום המוסיקה הקלאסית היא זכתה למעמד נמוך יחסית בראשית דרכה. אולם הודות לפעילותם של מלחינים כגון סור, ג'וליאני, טרגה, וילה לובוס ונגני גיטרה קלאסית וירטואוזים כגון: אנדרי סגובייה, ג'ון ויליאמס וג'וליאן ברים - התחזק מעמדה בהדרגה. רבים – אף מנגני הרוק עצמם – לא מודעים להשפעה העצומה שיש לאותם מלחינים קלאסיים ומבצעים על המוסיקה של ימינו. 
 
על ציר הזמן: מגיטרה קלאסית ואקוסטית  - לגיטרה חשמלית
 
בשנת 1931 ייצר אדולף ריקנבאקר את הגיטרה החשמלית הראשונה. היתה זו למעשה גיטרה אקוסטית (בעלת תיבת תהודה) שחוברה להגברה.
בשנת 1949 ייצר ליאו פנדר לראשונה גיטרה חשמלית ללא תיבת תהודה ובשנת 1951 הוא הציג את הבאס החשמלי הראשון. 
בשנות החמישים החלה חברת גיבסון ליצר את דגם הגיטרה החשמלית - ''לס פול": דגם גיטרה כל כך פופולרי, שמפעל שלם הוקם בנשוויל רק כדי לייצר גיטרות מסוגו. אפילו דגמי לס פול של היום מבוססים על אותו עיצוב הגיטרה החשמלית של אז. במקביל, חברת פנדר החלה למכור את דגם הגיטרה החשמלית - ''סטרטוקסטר", שאמני-ענק כמו אריק קלפטון, ג'ון מאייר ואחרים, העניקו לה את שמם. 
בשלב הזה, במקביל להתפתחות הרוק אנד רול, הפכה הגיטרה והגיטרה החשמלית לכלי בעל פופולאריות עצומה.
שנות השישים והשבעים היו חשובות במיוחד בתולדות הגיטרה כאשר נגני גיטרה חשמלית, ובינהם הגיטריסט ג'ימי הנדריקס, ואמני רוק מתקדם כגון הגיטריסטים דויד גילמור (פינק פלויד) ורוברט פריפ (קינג קרימזון) הפכו את הגיטרה החשמלית לכלי נגינה אמנותי בעל יכולות הבעה מופלאות.
חשוב מאוד להזכיר גם גיטריסטים נהדרים בתחום מוסיקת הג'אז: ג'ים הול, פט מטיני, ווס מונטגומרי, ג'ו פס והרשימה יכולה להתארך עוד ועוד..
 
סוגים עיקריים של גיטרות
 
 - גיטרה קלאסית: גיטרה בעלת תיבת תהודה ומיתרי ניילון. הומצאה בספרד והתפתחה מהעוד והלאוטה. בגלל מיתרי הניילון, הצליל שלה רך יותר מזה של מיתרי המתכת של הגיטרה האקוסטית. היצירות הקלאסיות הגדולות לגיטרה נכתבו עבור גיטרה קלאסית. 
 - גיטרה אקוסטית: גיטרה בעלת תיבת תהודה ומיתרי פלדה. הגיטרה האקוסטית פותחה בארצות הברית במאה ה-20. המיתרים עשויים מתכת ותיבת התהודה שלה גדולה יותר מזו של גיטרה קלאסית. מתח המיתרים הגבוה והעובדה שהם עשויים פלדה מקשה מעט יותר בנגינה בגיטרה אקוסטית, אבל ניתן להפיק ממנה צלילים בהירים וחזקים, והיא מתאימה מאוד למי שרוצים לנגן בהרכבים ובלהקות, בלי להבלע ברקע. 
 - גיטרה חשמלית: מוגברת באמצעות מיקרופונים המעבירים אותות חשמליים למגבר. האותות החשמליים מתקבלים על ידי "פיקאפים מגנטיים" – התקנים שקולטים שינויים בשדה המגנטי שיוצרים ריטוטי המיתרים בגיטרה חשמלית. גיטרה חשמלית פופולרית מאוד ברוק, בלוז, מטאל וגם במוסיקה מזרחית. 
 - גיטרת ג'אז: גיטרה חשמלית בעלת תיבת תהודה בנפח שהוא ברוב המקרים כחצי או רבע מנפח של גיטרה אקוסטית או קלאסית. גיטרת ג'אז מפיקה צליל חם ושמן - לעומת הצליל הבועט, חד, לפעמים פעמוני ולפעמים צורמני של הגיטרות החשמליות שנועדו לנגינת מוסיקת רוק.  
 - גיטרה באס: לרוב בעלת ארבעה מיתרי מתכת עבים, מוגברת באמצעות מגבר. גיטרה באס היא גיטרה ארוכה יותר, כיון שכדי להפיק את הצלילים הנמוכים דרושים מיתרים ארוכים יותר. פיתוח גיטרה באס חשמלית בא בעצם לענות על הצורך של להקות רוק בבאס שאפשר יהיה לשמוע בין הכלים האחרים. ואגב, אחד מנגני גיטרה באס המפורסמים ביותר הוא פול מקרטני.
 
אייל שדה – מורה לגיטרה בתל אביב, מורה לגיטרה בגבעתיים וברמת גן. מורה ללימוד גיטרה באינטרנט. 
טלפון: 052-8928887
 
 
יצירת קשר